Uwaga Częstochowa! Przerwa w dostawie ciepłej wody z sieci

0
276

Przerwa w dostawie ciepłej wody potrwa od niedzieli wieczorem 9 sierpnia do soboty 15 sierpnia i będzie dotyczyć osób korzystających z ciepłej wody bezpośrednio z sieci.

Powodem planowanego wyłączenia ciepłej wody jest konieczność przebudowy odcinka magistrali ciepłowniczej. Wiąże się to z miejskimi inwestycjami takimi jak modernizacja dużego odcinka DK-1 (rozbudowa skrzyżowania alei Wojska Polskiego (DK-1) i ul. Legionów).

W pierwszej kolejności odbędzie się przebudowa odcinka magistrali ciepłowniczej, dlatego na czas modernizacji część mieszkańców Częstochowy musi liczyć się z przerwą w dostawie ciepłej wody.

– „Przebudowa 67-metrowego odcinka magistrali ciepłowniczej będzie polegała na tym, że magistrala, która dotychczas była napowietrzna, teraz zostanie „schowana” pod ziemią. W związku z tymi pracami, musimy przygotować sieć do wyłączenia. Planowana przerwa w dostawie ciepłej wody potrwa od godzin późnowieczornych 9 sierpnia do 15 sierpnia. Wyłączenie dotyczy osiedla „Północ”, osiedla „Parkitka” i pojedynczych lokalizacji w innych częściach miasta. Oczywiście wszyscy nasi klienci, których wyłączenie sieci dotyczy, zostali o tym odpowiednio wcześniej poinformowani.” – wyjaśnia Andrzej Żyła, Główny Specjalista ds. Inwestycji w Fortum.

W drodze przetargu przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie wyłonione zostało konsorcjum, które zajmie się realizacją modernizacji DK-1, w tym budową bezkolizyjnego skrzyżowania DK-1 – ul. Legionów, a także przebudową magistrali.

Właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej firma Fortum będzie nadzorować prace modernizacyjne.

(Źródło: UM Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here