fbpx

„Przeprowadzka” pojemników na elektrośmieci

Kilka charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektroodpady zmieniło swoją lokalizację. Gdzie teraz można je znaleźć?

Centrum Usług Komunalnych (CUK) podało nowe lokalizacje kontenerów na elektrośmieci. Przeniesiono je na ulicę Czartoryskiego 13  z Wałów Dwernickiego, na ulicę Gajcego 2 z Parku Lisiniec, z Brzezińskiej 2 na ulicę Bacewicz 1. Pojemnik znajdujący się przy ulicy Bohaterów Katynia jest teraz na ulicy Palmowej 1/9, a ten z ulicy Radomskiej 117, przy Schillera 3.  

Wszystkie lokalizacje pojemników na elektroodpady można znaleźć na https://cuk.czestochowa.pl/mapa/

CUK przypomina o możliwości korzystania z darmowej aplikacji mobilnej EcoHarmonogram, która od niedawna ma nowe funkcje. Dzięki niej można zgłaszać m.in.: nieodebrane odpady, uszkodzony pojemnik, zapotrzebowanie na odbiór odpadów wielkogabarytowych i budowlanych z gospodarstw domowych, a w czasie letnim- zapotrzebowanie na odbiór popiołu.

Dodatkowo, w aplikacji umieszczony jest terminarz dezynfekcji pojemników na śmieci na terenie Częstochowy. Taka dezynfekcja właśnie się rozpoczęła i jest szczególnie ważna jeśli chodzi o pojemniki na odpady biodegradowalne i zmieszane. Nie chodzi tylko o nieprzyjemne „zapachy” w rejonach kontenerów, ale przede wszystkim o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego.

W EcoHarmonogramie znajdziemy informacje dotyczące aktualnych terminów wywozu odpadów, oraz wszelkich, innych spraw związanych z gospodarką śmieciową. Dostępne są różne wersje aplikacji (system Android, iPhone’a oraz Windows).