Przejadą na rowerach pół tysiąca kilometrów, aby pomóc dzieciom

0
771

Przejadą na rowerach pół tysiąca kilometrów, aby pomóc dzieciom

Pięćset kilometrów w pięć dni mają zamiar pokonać tego lata młodzi częstochowianie: Jakub Wójcik, Łukasz Paruzel i Antek Wielgus. Ich wyprawa ma pomóc podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ze Środowisk Zagrożonych Amicus, a konkretnie jednej z jego placówek w Kiedrzynie.

Od dawna jeździmy na rowerach, ale w tym roku letni wypoczynek postanowiliśmy połączyć z charytatywną wyprawą, której celem będzie zbiórka pieniędzy i darów dla podopiecznych domu dziecka – opowiada Jakub Wójcik. – Moja koleżanka pracuje w jednej z takich placówek i od niej wiem, jak bardzo takie domu i ich podopieczni potrzebują pomocy. Stąd pomysł, aby wesprzeć stowarzyszenie.

Przejadą na rowerach pół tysiąca kilometrów, aby pomóc dzieciom 1

Młodzi ludzie to tegoroczni maturzyści. Jakub i Antek ukończyli niedawno Katolickie Liceum, a Łukasz jest absolwentem IV Ogólnokształcącego Liceum im. Henryka Sienkiewicza.

Nasza wyprawa rozpocznie się 31 sierpnia, a zakończy 4 września – mówi Łukasz. – Będziemy jechać wzdłuż polskiego wybrzeża. Wyprawę podzieliliśmy na pięć stukilometrowych etapów.

Częstochowianie wystartują ze Świnoujścia. Metę wyznaczyli sobie w Gdańsku. Do Świnoujścia dojadą z Częstochowy pociągiem i dopiero tam przesiądą się na rowery.

Mamy już niemal wszystko przygotowane – opowiada Antek. – Sprzęt już jest szykowany. Znaleźliśmy także prywatne kwatery, w których będziemy nocować na trasie.

Młodzi ludzie uruchomili dla swojej akcji charytatywnej stronę na Facebooku pod tytułem „Wielka wyprawa” – https://www.facebook.com/CharytatywneRowery/ . Wyjazd będą również relacjonować na Instagramie.

„Wielka Wyprawa” zaistnieje także na stronie pomagam.pl.

Uruchomiliśmy tam już zbiórkę na rzecz domu dziecka – informuje Jakub Wójciak. – Liczymy jednak nie tylko na wpłaty pieniężne. Pomóc można również przekazując dzieciom dary rzeczowe.

Firmy, które zechcą wspomóc chłopaków, a przede wszystkim pomóc dzieciom, będą wymieniane na stronach wyprawy. Chłopcy będą również reklamować darczyńców, podróżując w koszulkach, na których umieszczą ich logo.

Cała wyprawa będzie na bieżąco relacjonowana na Facebooku i Instagramie. Z wyjazdu powstanie również film.

O szczegóły dotyczące wyprawy i pomocy dla domu dziecka prosimy pytać za pośrednictwem naszych stron – mówią młodzi częstochowianie. – Liczymy na duży odzew. Jest szansa, aby pomóc, a także zaistnieć w mediach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here