Przedszkolaki bawiły się ze sportowcami

0
201

Częstochowskie przedszkola wzięło dzisiaj udział w Orlen Przedszkoliadzie, która odbyła się w Akademickim Centrum Sportowym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza. Maluchy rywalizowały w kilku dyscyplinach sportowych, a ich instruktorami byli sportowcy reprezentujący kluby: RKS Raków Częstochowa, AZS Politechnika Częstochowa oraz KS Częstochowianka.

Przedszkolaki bawiły się ze sportowcami 1


Zabawa w hali uniwersyteckiej odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii prozdrowotnej skierowanej do najmłodszych. W ramach ogólnokrajowej Przedszkoliady w setkach miast w Polsce wśród dzieci promowany jest zdrowy tryb życia. Maluchy w trakcie gier i zabaw wzorowanych na popularnych dyscyplinach sportowych takich jak siatkówka, koszykówka, czy piłka nożna przekonywane są do uprawiania sportu.

Przedszkolaki bawiły się ze sportowcami 2

W trakcie spotkań, które prowadzi maskotka akcji — Kangurek przedszkolaki dowiadują się również, jak zdrowo się odżywiać. Kolorowa oprawa turnieju zachęca dzieci do rywalizacji, a świetna zabawa pokazuje im, że warto się ruszać i uprawiać sport.

Przedszkolaki bawiły się ze sportowcami 3
Przedszkolaki bawiły się ze sportowcami 4
Przedszkolaki bawiły się ze sportowcami 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here