Ścieżka rowerowa z Mirowa do Niegowy oraz przebudowa skrzyżowania

0
246
ścieżka rowerowa

Mirów (pow. myszkowski) i Niegowa (pow. myszkowski) zostaną połączone ścieżką rowerową, a skrzyżowanie drogi powiatowej Nr 1713 S z drogą gminną 680010 S będzie przebudowane.

skrzyżowanie Mirów
Fot. Mapa Google

Dzięki wieloletnim staraniom skrzyżowanie drogi powiatowej z drogami gminnymi w Mirowie zostanie przebudowane. Informację o tym można przeczytać na stronie Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie, które ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1713 S z drogą gminną 680010 S w m. Mirów wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi powiatowej od przebudowanego skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 789 w m. Niegowa. Wykonanie dokumentacji technicznej – Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

Z roku na rok przez wyżej wymienione skrzyżowanie przemieszcza się coraz więcej turystów, którzy korzystają z pojazdów mechanicznych, rowerów czy poruszają się pieszo, zwiedzając urokliwą Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Wykonanie dokumentacji technicznej umożliwi przebudowę tego skrzyżowania, tak by każdy sposób przemieszczania się był zdecydowanie bezpieczniejszy.

Ponadto projekt przewiduje wykonanie ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi powiatowej do Niegowy na odcinku ponad 3 kilometrów. Dzięki temu zwiększy się atrakcyjność turystyczna gmin oraz bezpieczeństwo aktywnego spędzania wolnego czasu mieszkańców i turystów.

Inwestycję przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Budowę ścieżki pieszo – rowerowej współfinansować będzie Gmina Niegowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here