fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneProtest przed częstochowskim sądem w obronie zawieszonego przez ministra Ziobro sędziego Synakiewicza

Protest przed częstochowskim sądem w obronie zawieszonego przez ministra Ziobro sędziego Synakiewicza

Protest w obronie zawieszonego przez ministra Ziobro sędziego Synakiewicza planowany jest jutro przed budynkiem częstochowskiego sądu.  Jak się dowiedzieliśmy, będzie to spontaniczna pikieta, którą szykuje grupa częstochowian.

Manifestacja poparcia dla sędziego Synakiewicza planowana jest na godzinę 17. Jej uczestnicy chcą wesprzeć odsuniętego od orzekania sędziego, a także pokazać swoją niezgodę na politykę ministra sprawiedliwości.

Przypomnijmy: sędzia Synakowiecz został odsunięty od orzekania  przez ministra Ziobrę w czwartek. Powodem tej decyzji było stosowanie się sędziego Adama Synakiewicza do orzeczeń TSUE. Sędzia w sierpniu uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Zawierciu, gdyż jego zdaniem tamtejszy skład sędziowski budził wątpliwości, ponieważ zasiadała w nim osoba mianowana przez nową KRS, organ co do prawidłowości funkcjonowania którego poważne zastrzeżenia miało TSUE. Wcześniej  ten sam sędzia kilkakrotnie  orzekając w składzie odwoławczym, składał zdanie odrębne, gdy w składzie sędziowski zasiadała sędzia powołana z rekomendacji tej samej KRS.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -