23 Międzynarodowy Hawirowski Turniej BOCCIA w Czechach zdominowany przez polskich zawodników. Wśród nich „Prometeus” z Konopisk

W dniach 11 – 13 września 2020 roku, podczas 23 Międzynarodowego Hawirowskiego Turnieju Boccia w Czechach Polska Kadra zaliczyła wspaniały występ. Wśród niepełnosprawnych kadrowiczów znaleźli się również sportowcy z „Prometeusa” z Konopisk.

Polska reprezentacja swoje sukcesy zaczęła od rywalizacji Par i Drużyn:

• Pierwsze miejsce Parach BC4 zdobyli: Andrzej Janowski, Dominik Walczyk;
  • Pierwsze miejsce w Parach BC3 zdobyli: Edyta Owczarz z asystentką Krystyną Owczarz oraz Damian Iskrzycki z asystentem Dariuszem Borowskim;
  • Drugie miejsce w Parach BC3 zdobyli: Zbigniew Bednarek z asystentką Anną Stasiak i Jarosław Plewa z asystentem Zbigniewem Plewą;
  • Trzecie miejsce zdobyła Drużyna BC1/2: Kinga Koza z asystentką Ewą Gałęziowską, Antoni Kołodenny oraz Wojciech Lamch z asystentką Iwoną Lamch.

W grach indywidualnych również dominowała nasza Kadra. Wśród zwycięzców znaleźli się:

• W rozgrywkach w grupie BC1 złoty medal zdobył Wojciech Lamch (z asystentką Iwoną Lamch). Tego dnia zawodnik zmierzył się m.in. z zawodniczką paraolimpijską z Rio;
  • W rozgrywkach w grupie BC3 złoty medal zdobyła Edyta Owczarz (z asystentką Krystyną Owczarz), pokonując kolegę z reprezentacji Zbigniewa Bednarka (z asystentką Anną Stasiak), który zdobył srebrny medal;
  •  W rozgrywkach w grupie BC4 srebrny medal przypadł Dominikowi Walczykowi.

To już kolejne zagraniczne zawody, z których zawodnicy „Prometeusa” wracają z medalami. Dzięki uporowi i sportowej pasji podopieczni stowarzyszenia nie boją się żadnych wyzwań. Śmiało mierzą się w rozgrywkach ze światowej klasy zawodnikami z całego świata, niejednokrotnie zwyciężając lub zdobywając satysfakcjonującą ilość punktów.

„Dziękuję za wspaniałą walkę na czeskich boiskach, godne reprezentowanie kraju i Gminy Konopiska oraz życzę wszystkim zawodnikom wielu, dalszych sukcesów!” – Prezes Stowarzyszenia „Prometeus” Waldemar Trószyński.

Dodatkowo Pan Waldemar zaprasza na zawody X International Boccia Tournament Polska Liga Bocci, które odbędą się w dniach 24 – 28 września 2020 roku w Gminie Konopiska.

23 Międzynarodowy Hawirowski Turniej BOCCIA w Czechach zdominowany przez polskich zawodników. Wśród nich "Prometeus" z Konopisk 2