Młodzi bokserzy z Polonii Poraj otrzymali profesjonalny ring

0
362

Sekcja bokserska Polonii Poraj otrzymała profesjonalny ring wraz z osprzętem niezbędnym do ćwiczeń, w tym materace i worki bokserskie od Gminy Poraj. Młodzi bokserzy ostro już na nim trenują.

Młodzi zawodnicy sekcji bokserskiej Polonii Poraj od zeszłego tygodnia, pod czujnym okiem trenerów ks. Zbigniewa Dudka i Rafała Maszczyka, mogą już trenować na profesjonalnym ringu bokserskim. Adepci pięściarstwa mają także do swojej dyspozycji cały niezbędny osprzęt do ćwiczeń wraz z materacami i workami bokserskimi.

„Zawodnicy naszej sekcji bokserskiej, to zawodnicy odnoszący już znaczące sukcesy. Dzięki sportowemu duchowi i charyzmatycznej osobowości księdza Zbigniewa, oprócz utytułowanych zawodników i tych, którzy odnoszą z klubem sukcesy, garną się młodzi pięściarze. To narybek, o który należy dbać w sposób szczególny, to inwestycja w przyszłość”– mówi Michał Grzybowski, prezes Polonii Poraj. 

Wcześniej zawodnicy niestety z takim sprzętem spotykali się tylko podczas wyjazdów na turnieje bokserskie. Jak podkreśla ksiądz Zbigniew Dudek, dzięki podarunkowi od Gminy Poraj młodzi adepci będą mieli teraz większe obycie sportowe z ringiem, co przełoży się na wyniki podczas zawodów. Dodatkowo dzięki posiadanemu sprzętowi, w przyszłości będzie możliwe organizowanie bokserskich turniejów sportowych i wydarzeń na wysokim poziomie. 

„Zakupiliśmy ring naszym mistrzom bokserskim, by mogli trenować w profesjonalnych warunkach. Sprzęt będzie służył sekcji bokserskiej Polonii Poraj, czyli klubowi San Paulo z Masłońskiego, prowadzonemu przez ks. Zbigniewa Dudka” – informuje, nie kryjąc satysfakcji, wójt Katarzyna Kaźmierczak.

Treningowi młodych pięściarzy na nowym ringu bokserskim przyglądali się wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak wraz z prezesem Polonii Poraj Michałem Grzybowskim i radnym Łukaszem Boroniem, który z własnych środków ufundował zawodnikom stroje do ćwiczeń.

„To wielka satysfakcja, wiedzieć, że pozyskany sprzęt sportowy przyczyni się, zarówno do rozwijania pasji, jak i osiągania sportowych sukcesów” – podkreśla wójt Katarzyna Kaźmierczak.

Przed treningiem zawodnicy podziękowali za spełnienie jednego z ich największych marzeń – posiadanie profesjonalnego ringu. Słowa wdzięczności kierowali do władz Gminy, Klubu oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do realizacji tego marzenia. Do podziękowań przyłączyli się także trenerzy młodych adeptów pięściarstwa, dziękując za okazane wsparcie i możliwość trenowania na profesjonalnym sprzęcie. Podkreślili także, że jak zawsze można liczyć na Gminę Poraj, która wspiera swoich sportowców.

Nowy ring stanął w sali sportowej w Masłońskim.