fbpx

Prima ze Straży Miejskiej znowu wywąchała narkotyki

Prima, która jest psem służbowym częstochowskiej Straży Miejskiej ujawniła w jednym z domów i w pomieszczeniach gospodarczych siedem woreczków foliowych, w których znajdowały się narkotyki. Prima wraz ze swym przewodnikiem asystowali policjantom podległym pod KMP w Częstochowie.

Częstochowska Straż Miejska została poproszona o pomoc policjantom podległym pod Komendę Miejską Policji w Częstochowie w celu szukania narkotyków. Pies służbowy Straży Miejskiej Prima razem ze swoim przewodnikiem i funkcjonariuszami Policji przeszukali dom oraz pomieszczenia gospodarcze na jednej z posesji. Prima oznaczyła siedem woreczków foliowych: 6 z zawartością białego proszku i jeden z zawartością ciemnozielonego suszu. Po analizie okazało się, że są to narkotyki. Właścicielowi narkotyków grożą sankcje prawne.

Prima „pracuje” w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 roku. Owczarek belgijski malinois wyspecjalizowany jest w ujawnianiu środków odurzających. Prima pracuje i stale przechodzi szkolenia, by podnosić swoje kwalifikacje. Prima jest też częstym gościem w szkołach i przedszkolach, gdzie Straż Miejska prowadzi prelekcje na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Często poruszany jest też temat narkotyków. Prelegenci ze Straży Miejskiej uświadamiają uczniów, że narkotyki są nielegalne. Za ich posiadanie grozi odpowiedzialność karna. Narkotyki wpływają też na pogorszenie zdrowia. Przedawkowanie może grozić śmiercią.

Źródło: www.sm.czestochowa.pl