fbpx

Pożegnanie ze stadionem Rakowa. Trwa rozbiórka wysłużonego częstochowskiego obiektu

Pożegnanie ze stadionem Rakowa.

[post_gallery]

Ruszyły prace rozbiórkowe na obiekcie klubu piłkarskiego Raków przy ul. Limanowskiego w Częstochowie.Na stadionie zdemontowano krzesełka, rozburzane są trybuny, lada chwila zniknie wysłużona wieża komentatorska. Siedziska zdemontowane na trybunach będą nadal wykorzystywane. Około 100 z nich otrzyma klub. Będą one podpisane przez zawodników i licytowane. Reszta prawdopodobnie przekazana zostanie innych klubom z miasta i regionu. Równolegle trwa zdejmowanie starej murawy. Ona także może niebawem trafić do innego klubu sportowych.

Pożegnanie ze stadionem Rakowa. Trwa rozbiórka wysłużonego częstochowskiego obiektu 2

Po zakończeniu prac demontażowych, co ma nastąpić może jeszcze w tym tygodniu, wykonawca modernizacji stadionu – spółka InterHall przystąpi do właściwych robót budowlanych. Modernizacja, a właściwie w dużej mierze budowa od nowa stadionu, ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Do tego czasu częstochowscy piłkarze będą zmuszeni nadal korzystać z gościny bełchatowskiego klubu.

Umowa na modernizację stadionu została podpisana, po wielu perturbacjach, m.in. związanych z odwołaniem jednego z uczestników przetargu miejskiego, 21 lipca.

Długo wyczekiwany moment oficjalnego rozpoczęcia remontu miał uroczystą oprawę. Umowę podpisano na murawie stadionu. Sygnowali ją swoimi podpisami: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, prezes Rakowa Wojciech Cygan oraz właściciel firmy InterHall Sp. z o.o., która wykonuje przebudowę obiektu — Szymon Kurdziel. Prezydent Matyjaszczyk określił ten moment, jako zakończenie długiego, trudnego meczu z dogrywką i rzutami karnymi.

Pożegnanie ze stadionem Rakowa. Trwa rozbiórka wysłużonego częstochowskiego obiektu 3

Zakres prac przy Limanowskiego jest olbrzymi. Zadanie pod hasłem: „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”, polegać ma na kompleksowej przebudowie i rozbudowie obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego. Inwestycja kosztować będzie ponad 17 mln złotych. Dziesięć milionów pochodzi z pieniędzy przekazanych na ten cel przez Ministerstwo Sportu.

Po zakończeniu robót obiekt ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej. Stadion Rakowa zostanie dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W planach przewidziano m.in. rozbudowę trybuny do 5,5 tysiąca miejsc, uwzględniających również potrzeby kibiców z niepełnosprawnościami. Piłkarze po remoncie stadionu grać będą na podgrzewanej murawie. Pojawi się nowe zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun. Obiekt uzyska pomieszczenia magazynowe i niezbędną infrastrukturę sportową wraz z parkingami.

(Teks i fot. IBS)