fbpx
Strona głównaPolecanePowstanie południowa obwodnica Żarek. Umowa z wykonawcą robót podpisana

Powstanie południowa obwodnica Żarek. Umowa z wykonawcą robót podpisana

Powstanie południowa obwodnica Żarek. Umowa z wykonawcą robót podpisana.

Powstanie południowa obwodnica Żarek. Umowa z wykonawcą robót podpisana 1


Porozumienie sygnowane przez żarecki samorząd dotyczy przebudowy ulic: Jagodowej i Młyńskiej w Żarkach. Inwestycja warta ponad 5,1 mln złotych ma być gotowa do końca czerwca przyszłego roku. Jeżeli pogoda dopisze, prace drogowe ruszą jeszcze w tym miesiącu.

To będzie duże wyzwanie dla realizującego inwestycję wykonawcy – P.R.D.M. Myszków Sp. z o.o. w Żarkach. Przebudowanych zostanie 8 skrzyżowań – 2 z drogami wojewódzkimi, 1 z drogą gminną – ul. Chopina i 5 z drogami wewnętrznymi.


Powstaje południowa obwodnica Żarek – informuje Klemens Podlejski, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki. – Dofinansowanie uzyskaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to kwota 2 601 103,51 zł. Cztery razy startowaliśmy o dotację, dopiero ta próba okazała się skuteczna. Dziękuję Wojewodzie Śląskiemu i pracownikom Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego za przychylność dla tej inwestycji.

W imieniu samorządu podpis pod umową złożył burmistrz, a wykonawcę reprezentował Andrzej Morawiec, prezes zarządu P.R.D.M. Myszków Sp. z o.o. w Żarkach.


Cieszę się, że nasza firma, która ma siedzibę w Żarkach, może realizować to zadanie – powiedział Andrzej Morawiec.

Panowie podpisali umowę wspólnie ze skarbnik Dorotą Muchą i w obecności zastępcy burmistrza Żarek Jakuba Grabowskiego.


Wykonawca został wyłoniony w przetargu – informuje Jakub Grabowski. – Wystartowało w nim dziesięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło żareckie przedsiębiorstwo. Wartość robót wynosi 5 141 207,51 zł.


W ramach zadania pt. „Budowę i przebudowę dróg – ul. Jagodowej i Młyńskiej w Żarkach” powstanie nowa droga o szerokości 12 m na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 789 (ul. Koziegłowska) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 793 (ul. Myszkowska). Długość dróg – ul. Młyńska 1590 mb, ul. Jagodowa 1000 mb, łącznie 2590 mb, szer. jezdni 5 mb.

Wybudowane zostaną ponadto chodniki po obu stronach drogi, ścieżka rowerowa, przejścia dla pieszych. Uporządkowany ma być również drzewostan, poprawiony most, a na długości 2268 metrów wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, która będzie służyła odwodnieniu pasa drogowego, co zapobiegnie tworzeniu się niebezpiecznych rozlewisk.


Jak podaje żarecki samorząd, przebudowana zostanie także linia napowietrzna w okolicy skrzyżowania ul. Chopina oraz ul. Młyńskiej, która zostanie zastąpiona kablową linią podziemną. Planuje się ponadto przestawienie słupa oświetleniowego przy ul. Jagodowej.

(fot. UMiG Żarki)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here