Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi w Radomsku

0
326
mat. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Trwa właśnie Różowy Październik czyli miesiąc świadomości raka piersi.

Drogie Panie czy wiecie jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi? Czy wiecie Panie ile razy w miesiącu powinnyście je wykonywać ? Czy wiecie Panie jakie badania powinnyście wykonać raz w roku? Rak nie zna metryki. Czas zacząć działać oraz zatroszczyć się o siebie i o swoje zdrowie.  

Trwa właśnie Różowy Październik  czyli miesiąc świadomości raka piersi. W ciągu jednego roku w Polsce raka piersi diagnozuje się u ponad 19 tysięcy kobiet, a ponad 50 Polek dowiaduje się o swojej chorobie. Rak to jednak nie wyrok, gdyż chorobę można pokonać, jeśli tylko zostanie wykryta odpowiednio wcześnie. Dlatego też jest tak istotna znajomość pierwszych objawów choroby, metod diagnostycznych a także i to przede wszystkim korzystanie z badań profilaktycznych.

Z myślą o wszystkich mieszkankach Radomska, zorganizowany został Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, który będzie 15 października w przychodni Profamilia przy ulicy Armii Krajowej w Radomsku.

W godzinach od 10.00 do 15.00 swoim doświadczeniem podzielą się wolontariuszki z Radomszczańskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz Fundacji OmeaLife rak piersi nie ogranicza. Nauczyć się będzie można również jak prawidłowo samodzielnie zbadać piersi.

Jest to pierwszy krok do regularnej samokontroli, by podarować sobie najcenniejszy dar ze wszystkich jakim jest życie w zdrowiu.

W tym ważnym dniu jakim jest „Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi” należy zwrócić uwagę na to jakie ogromne znaczenie ma profilaktyka, której najważniejszym elementem jest samobadanie piersi.


Samobadanie jest ważne gdyż nikt nie zna lepiej swojego ciała jak każda z Was. Jakakolwiek zmiana struktury gruczołu piersiowego jakieś pogrubienie czy zmarszczenie skóry, asymetria piersi, ból, świąd, zmiana zabarwienia czy nawet niewielki wyczuwalny pod palcami guzek, powinien od razu zostać skonsultowany ze specjalistą. Zatem drogie Panie zróbcie ten pierwszy krok i zadbajcie o siebie.

Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi w Radomsku 1
mat. Starostwo Powiatowe w Radomsku

A tutaj filmowe zaproszenie na Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi TUTAJ .

K KIK