fbpx
Strona główna Polecane Potrzebny szybki remont ulicy Sikorskiego

Potrzebny szybki remont ulicy Sikorskiego

Zdaniem mieszkańców dzielnicy Częstochówka-Parkitka potrzebny jest pilny remont ulicy Sikorskiego. Radna Agata Pawłowska złożyła w tej sprawie wniosek do przyszłorocznego budżetu Częstochowy.

Popiera ją Rada Dzielnicy, która również uważa, że ulica Sikorskiego powinna być wyremontowana jak najszybciej, najlepiej przed otwarciem nowej siedziby sądu budowanej przy ul. św. Rocha.

Dlaczego wiążemy naprawę nawierzchni na tej drodze z nową siedzibą sąd? Otóż dlatego, że uważamy, iż właśnie na ulicy Sikorskiego zwiększy się ruch po oddaniu do użytku nowego gmachu Sądu Rejonowego-argumentuje radna Pawłowska.

Tego samego zdania jest Rada Dzielnicy. Jej przewodniczący Stanisław Gruszka, podobnie jak mieszkańcy domów przy ulicy Sikorskiego, sądzi, że tą ulicą będą sobie skracać drogę dojazdu osoby udające się do sądu.

Ludzie będą chcieli dojechać szybciej, ominąć korki, chociażby na Rocha, i z pewnością zauważą, że przez Sikorskiego mają mieć bliżej – uważa Stanisław Gruszka. – Tego natomiast nawierzchnia drogi nie wytrzyma. Ulica już teraz jest mocno zniszczona na odcinku od Łódzkiej w stronę Rocha, a będzie jeszcze gorzej, gdy ruch się zwiększy.

Fragment Sikorskiego pomiędzy ulicą Szajnowicza-Iwanowa a Łódzką jest już wyremontowany, teraz, jak przekonują mieszkańcy, podobne prace powinny zostać przeprowadzone na pozostałej części ulicy.

-Podstawy do wymiany nawierzchni już są – mówi Agata Pawłowska. – Na tym najbardziej zniszczonym odcinku ulicy ułożono nową kanalizację sanitarną, a z Budżetu Obywatelskiego budowano chodnik na długości od ul. Łódzkiej do ul. Bialskiej. Częściowo również wymienione zostało oświetlenie. Kolej na nową nawierzchnię drogi.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here