Potrzebna pomoc dla trojaczków ze Zrębic

0
519

Samorząd gminy Olsztyn organizuje pomoc dla rodziny ze Zrębic, w której w lipcu tego roku urodziły się pięcioraczki. Dzieci przyszły na świat jako wcześniaki i niestety dwoje z nich zmarło. Teraz gmina chce wspomóc rodziców w zapewnieniu pozostałej trójce, dwóm chłopcom i dziewczynce, wszystkiego, co niezbędne w ich wychowaniu i rehabilitacji.

Potrzebna pomoc dla trojaczków ze Zrębic 1


Z myślą o dzieciakach, Rada Gminy Olsztyn przyjęła uchwałę o udzieleniu rodzinie wsparcia finansowego. Rodzicom wieloraczków zostanie przyznana jednorazowa zapomoga w wysokości 2000 zł na każde dziecko. Teraz samorząd chce dedykować trojaczkom tradycyjny Bal Charytatywny, który odbywa się w Olsztynie. Dochód z dwunastej już edycji Balu Charytatywnego Miłośników Gminy Olsztyn zostanie przekazany rodzice ze Zrębic. Podczas licytacji będzie można kupić obraz od Krystyny Szwajkowskiej, obraz Jacka Łydżby, obraz Kamili Sitak. Swoje wsparcie zaoferowali również Ireneusz Gorgol – Winnica na Jurze, Volvo w Częstochowie, Mercedes w Częstochowie, Elżbieta i Grzegorz Sitakowie – Spichlerz, Zdzisław Dziurkowski, Iwona Michalska-Wierusz Centrum Terapii w Częstochowie, Zdzisław Sówka, Andrzej Gołaszewski, Roman i Silvia Sobczykowie – Sokpol.
Gmina czeka na kolejne deklaracje.

Potrzebna pomoc dla trojaczków ze Zrębic 2


Wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski zwrócił się o pomoc dla Marcelinki, Filipka i Szymonka m.in. Kancelarii Premiera RP oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Obie instytucje obiecały wesprzeć dzieci.

Pomoc dla rodziców przekazał już Starosta Częstochowski, Krzysztof Smela, który przekazał rodzinie pralko-suszarkę. Firma TAKO ofiarowała wózek, foteliki i akcesoria dla dzieci.
Dzieciom potrzebna jest rehabilitacja, a całej rodzinie pomoc rzeczowa i finansowa, więc kolejni ofiarodawcy są mile widziani.
– Wszystkich, którzy chcieliby pomóc i wesprzeć rodzinę w jakikolwiek sposób, prosimy o kontakt z Referatem Promocji i Turystyki w Olsztynie oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Potrzebna pomoc dla trojaczków ze Zrębic 3


Kto zechce pomóc niemowlakom i ich rodzicom, może się kontaktować z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Olsztynie: tel. 34 3285 077 wew. 35

Referat Promocji i Turystyki tel. 34 3285 077 wew. 23.
Na wsparcie małej Marceliny, Filipa i Szymona ze Zrębic założono subkonto w Fundacji “Kropla Szczęścia”. Numer konta: 93 1050 1142 1000 0024 3255 6773. Liczy się każda wpłacona złotówka.

Potrzebna pomoc dla trojaczków ze Zrębic 4

(Źródło: UG Olsztyn)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here