Potrącenie pieszej w Żarkach

0
158

Policja apeluje o ostrożność

Myszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do jakiego doszło 13 kwietnia w Żarkach na ulicy Ofiar Katynia. Kierujący samochodem dostawczym marki peugot boxer potrącił przechodzącą tamtędy 74-latkę. Kobieta z urazem nogi trafiła niezwłocznie do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zarówno kierowców jak i pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj chwile po godzinie 8.00 w Żarkach na ulicy Ofiar Katynia. Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, iż kierujący samochodem dostawczym marki peugot boxer, który wyjeżdżał z ulicy Piaski w kierunku Niegowy, potrącił myszkowiankę, która tamtędy przechodziła przez ulicę od strony cmentarza w kierunku targowiska. Poszkodowana kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala. Policjanci z Wydziału Kryminalnego wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Myszkowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących jak i pieszych w tym rejonie. Szczególnie w dni targowe, gdyż natężenie ruchu pojazdów oraz pieszych wówczas w tym miejscu jest bardzo wzmożone. Policja przypomina również o nowych regulacjach, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność a także zmniejszyć prędkość tak, by nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego, który znajduję się na tym przejściu bądź wchodzącego na nie i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduję się na tym przejściu, lub wchodzącemu na to przejście.

Nowe regulacje również nie zwalniają pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia oraz przechodzenia przez ulicę a także korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się również pieszemu wchodzenia na ulicę bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym także na przejściu dla pieszych.

Niestety żadne przepisy czy tez znaki drogowe, nie sprawią, iż będzie bardziej bezpiecznie, jeśli sami nie będziemy również ostrożni.

K KIK