Myszkowscy policjanci zatrzymali 15-latka za posiadanie marihuany

0
385

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich myszkowskiej komendy w trakcie legitymowania zatrzymali 15-latka, który posiadał przy sobie marihuanę.

W ubiegły piątek do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich wpłynęła informacja, że 15-letni mieszkaniec Gminy Koziegłowy może posiadać przy sobie nielegalne substancje.

Wysłany patrol w okolicy Mysłowa namierzył chłopca, który odpowiadał podanemu rysopisowi. 15-latek szedł razem z dwoma innymi chłopakami. W trakcie legitymowania, mając uzasadnione podejrzenie, że chłopak posiada zabronione środki odurzające, funkcjonariusze prawa przeprowadzili kontrolę osobistą chłopaka.

W trakcie legitymowania, które było uzasadnione podejrzeniem, że jeden z nich posiada nielegalne substancje, małoletni zostali przeszukani. U jednego z nich policjanci znaleźli w kieszeni kurtki plastikowe pudełeczko, w którym znajdował się zielony susz.

Badanie wykazało, że znaleziony susz to marihuana, za której posiadanie 15-latek odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym. Sprawca czynu karalnego został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.