Porażka siatkarzy AZS Częstochowa w zaległym meczu w Rząśni

W zaległym spotkaniu 2 ligi siatkówki mężczyzn siatkarze AZS Częstochowa przegrali w piątek Rząśni z Czarnymi 1:3. To trzecia porażka AZS-u w obecnym sezonie.

Początek 2022 roku nie jest udany dla siatkarzy AZS Częstochowa. Biało-zieloni przegrali dwa rozegrane mecze. W piątek AZS grał zaległe spotkanie w Rząśni. Mecz poza trzecim setem był zacięty.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości. AZS wygrał 25:21 i objął prowadzenie 1:0. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną. Wygrali na przewagi 27:25 i doprowadzili do remisu 1:1. W trzeciej partii Czarni wygrali wyraźnie do 18 i niespodziewanie objęli prowadzenie 2:1.

W czwartym secie trwała zacięta walka, a kibice zobaczyli najdłuższego seta. Po raz drugi w piątkowym meczu więcej zimnej krwi w końcówce zachowali gospodarze i to oni cieszyli się ze zwycięstwa i 3 zdobytych punktów.

Po 14 rozegranych spotkaniach AZS ma na koncie 34 punkty i zajmuje 2. miejsce w tabeli 2 ligi 3 grupy.

Czarni Rząśnia – AZS Częstochowa 3:1 (21:25, 27:25, 25:18, 29:27)