Porażka koszykarzy AZS z „Białą Gwiazdą”

Koszykarze AZS Częstochowa przegrali w niedzielę w Hali Polonia z TS Wisłą Kraków 50:68. Połowę zdobytych punktów rzucił Dawid Józefowski.

Koszykarze AZS Częstochowa w 6 meczu w 2 lidze zmierzyli się z Wisłą Kraków. Częstochowianie przegrali 58:68 i doznali 4 porażki w sezonie.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała wysokiej przegranej. Częstochowianie przegrali ją tylko 17:18. O drugiej i trzeciej kwarcie koszykarze AZS-u będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. W drugiej kwarcie rzucili 8 punktów, a w trzeciej tylko 6…

Przed czwartą kwartą goście prowadzili 23 punktami (54:31). Dopiero w ostatnich 10 minutach gry gospodarze narzucili swój styl gry i 19:14 zmniejszając rozmiar porażki do 18 punktów.

Dla AZS-u 25 z 50 punktów rzucił Dawid Józefowski.

AZS Częstochowa po 6 meczach ma na koncie 8 punktów i zajmuje 9. pozycję w tabeli.

AZS Częstochowa – TS Wisła Kraków 50:68 (17:18, 8:15, 6:21, 19:14)

AZS: D. Józefowski 25, K. Banaszczak 5, M. Cieślak 4, M. Majcherek 4, P. Łaszewski 3, D. Szulc 3, K. Hajduś 3, S. Spychała 2, P. Młynarczyk 1, K. Szymański 0, K. Ligęza 0.