Porażka częstochowskich koszykarzy z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza

Nie udał się wyjazd koszykarzom 2-ligowej AZS Politechniki Częstochowa do Dąbrowy Górniczej na mecz z MKS-em. Częstochowianie przegrali różnicą 27 punktów.

Przed sobotnim wyjazdem koszykarze AZS Politechniki wierzyli w zwycięstwo. Tym bardziej, że drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli. Początek meczu był jednak nieudany dla częstochowian. Podopieczni trenera Dariusza Szynkiela przegrali pierwszą kwartę 10:22. Po drugich 10 minutach gry odżyły nadzieje na korzystny wynik. Politechnika wygrała różnicą 5 punktów i zmniejszyła straty do 7 „oczek”.

Niestety, ale trzecia i tym bardziej czwarta kwarta należały ponownie do MKS-u II. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą 27 punktów 97:70.

AZS Politechnika w 18 meczach wywalczyła 25 punktów i zajmuje 7. miejsce.

MKS II Dąbrowa Górnicza – AZS Politechnika Częstochowa 97:70 (22:10, 15:20, 24:22, 36:18)

AZS Politechnika: N. Kowalski 20, K. Pyrzyna 10, P. Łaszewski 8, P. Młynarczyk 7, D. Raszewski 5, M. Cieślak 5, B. Młynarczyk 5, J. Czyż 4, P. Droś 4, K. Szymański 2, S. Spychała 0, K. Banaszczak 0.