fbpx

Poraj – Wycieczka do Bajki Pana Kleksa

27 i 28 września uczniowie klas I – IV ze Szkoły Podstawowej w Żarkach-Letnisku udali się na wycieczkę do Bajki Pana Kleksa w Katowicach.

Katowicka Bajka Pana Kleksa to miejsce zostało zbudowane po zainspirowaniu się postacią niemal legendarnego Ambrożego Kleksa,który został stworzony przez Jana Brzechwę. Została ono otworzone na terenie dawnej fabryki porcelany w Katowicach na ulicy Porcelanowej 23. Cały kompleks został podzielony aż na kilka całkowicie różnych stref i podstref tematycznych, pozwalający na zróżnicowaną zabawę. Miejsce to jest dostosowane do każdego, niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej.

W tej niezwykle pięknej i kolorowej krainie dzieci spędziły mile czas rozbudzając swoją kreatywność. W czasie podróży po Bajce Pana Kleksa zwiedzili przeróżne strefy, na które jest ona podzielona. Wśród nich znalazły się między innymi: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Królestwo Bajdocji, Złomowisko Robotów, Planeta Fantazja a także Abecja. W każdej z nich mieli różne zadania do wykonania, co dla młodych adeptów było bardzo atrakcyjnym spędzeniem czasu. Na koniec uczniowie uczestniczyli w warsztatach naukowych i otrzymali do przyklejenia piegi, ulubiony atrybut Pana Kleksa.

„Wycieczka ta była wspaniałym przeżyciem dla dzieci. Dała szansę na przeżycie nowych wrażeń i sprawdzenie się w nowych wyzwaniach. Wszyscy uczestnicy wrócili z niej bardzo zadowoleni” – podsumowała Mariola Karpowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach-Letnisku.

K KIK