Poraj – VI Zalew Biegaczy na mecie

W niedzielę 28 sierpnia już po raz szósty odbył się Zalew Biegaczy, czyli bieg dookoła zalewu porajskiego.

Prognozy meteorologiczne straszyły całodniowymi burzami, na szczęście pogoda postanowiła być łaskawa dla uczestników oraz organizatorów dzięki czemu wszyscy mogli cieszyć się piknikowym klimatem w otoczeniu lasu i rodzinną atmosferą.

W ramach imprezy odbyły się między innymi trzy biegi: o godzinie 10:00 wystartował Bieg na 5 km, o 11:15 bieg główny na 12 km, a w trakcie jego trwania odbył się z pewnością najważniejszy bieg podczas VI Zalewu Biegaczy – bieg dla najmłodszych na dystansie 200 m.

Dla najmłodszych zawodników na mecie zostały przygotowane pamiątkowe medale, a podczas dekoracji pod masztem Mariny Poraj wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. Po zakończeniu zmagań wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na pobiegową pyszną grochówkę, która została przygotowana a także serwowana przez uczestniczki Centrum Integracji Społecznej w Poraju.

III miejsce – Zbigniew Szecówka

W czasie VI Zalewu Biegaczy została wręczona również „specjalna nagroda dla najmłodszego zawodnika” biegu głównego na 12 km. Niespełna 14-letni Bartłomiej Stolarczyk dobiegł na metę na 15 miejscu open.

Już po raz drugi zostały wręczone tzw. „Sołtysowe Sierpy” – nagrody w kategorii najszybsza mieszkanka oraz najszybszy mieszkaniec Gminy Poraj na dystansie 5 km. Nagroda została ufundowana przez sołtysa wsi Kuźnica Stara – Przemysława Bąka. Najszybszą mieszkanką Gminy Poraj została (już po raz drugi) Karolina Kopacz, natomiast najszybszym mieszkańcem Zbigniew Szecówka.

Impreza zorganizowana została w ramach cyklu Grand Prix Powiatu Myszkowskiego dofinansowanego ze środków budżetowych Powiatu Myszkowskiego.

Organizatorami biegu byli: Gmina Poraj i Stowarzyszenie Marina Poraj, a współorganizatorami imprezy Towarzystwo Sportowe Libero w Myszkowie oraz Centrum Integracji Społecznej w Poraju.