Poraj – Radosne spotkanie przedszkolaków z teatrzykiem w Żarkach

0
173
fot. UG w Poraju

Przedstawienia teatralne prezentowane w Przedszkolu w Żarkach Letnisku to dla dzieci zawsze duże przeżycie.

Bowiem przedszkolaki emocjonują się losami bohaterów, przeżywają wraz z nimi przygody i uczucia, ale także same chętnie rozmawiają na temat spektaklów, scenografii czy oprawy muzycznej. Kolejną okazję spotkania z teatrem dla dzieci najmłodsi z Żarek Letniska mieli oglądając spektakl „Przyjaciele z Zielonej Polany”.

Przedszkole w Żarkach Letnisku często zaprasza aktorów specjalizujących się w przygotowywaniu sztuk teatralnych dla dzieci. „Poza walorami edukacyjnymi, stwarzają one dzieciom okazję do wspaniałej zabawy” – powiedziała Joanna Sawicka, dyrektor Przedszkola.

Tak też było 8 września, kiedy maluchy gościły aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowa. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl „Przyjaciele z Zielonej Polany”. Dzieci aktywnie brały udział w teatrzyku. Przedstawienie miało na celu wyjaśnienie powiedzenia: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” a także „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Przedszkolakom bardzo podobali się bohaterowie: Krówka, Leśny Skrzat czy Wilk.

Bajka nauczyła dzieci przede wszystkim w jaki sposób pozyskać prawdziwych przyjaciół. Dzieci były zachwycone barwnym, pouczającym i niezwykle efektownym spektaklem.

K KIK