fbpx
Strona głównaPolecanePomóż częstochowskiej Klubokawiarni Alternatywa 21 przetrwać pandemię, zamawiaj pyszne dania

Pomóż częstochowskiej Klubokawiarni Alternatywa 21 przetrwać pandemię, zamawiaj pyszne dania

Pomóż częstochowskiej Klubokawiarni Alternatywa 21 przetrwać pandemię, zamawiaj pyszne dania.

Z takim apelem zwraca się za naszym pośrednictwem do częstochowian Spółdzielnia Socjalna założona w 2016 roku wspólnie przez miasto i Fundację “Oczami Brata”, która prowadzi lokal.

Pomóż częstochowskiej Klubokawiarni Alternatywa 21 przetrwać pandemię, zamawiaj pyszne dania 1


W przypadku Klubokawiarni 21 możemy ocalić coś więcej niż tylko lokal gastronomiczny, możemy ocalić miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, którym zawsze, a teraz tym bardziej, trudno jest znaleźć zatrudnienie.

Klubokawiarnia Alternatywa 21 istnieje 4 lata i ode tego czasu przygotowuje pyszne posiłki oraz w gratisie dostarczając wiele uśmiechu i radości swoim klientom.
Lokal powstał, aby stworzyć niepełnosprawnym możliwość pracy zarobkowej oraz integracji społecznej. Przed epidemią pracowało w nim sześcioro niepełnosprawnych. Byli kelnerami i pomocnikami w kuchni. Teraz po raz drugi niestety musiał być zamknięty.


Pierwszą falę pandemii i dwumiesięczne zamknięcie Klubokawiarnia zniosła, także dzięki pomocy wiernych klientów, dość znośnie i z nowymi siłami, pod koniec maja wróciła pełną parą do pracy.
Niestety, pod koniec października musiała ponownie zamknąć swoje podwoje dla gości. Znowu pomóc lokalowi w przetrwaniu mogą wyłącznie zamówienia na wynos.

Kochani! Prosimy o zamawianie u nas posiłków, jest pysznie, bo kochamy gotować! Codziennie mamy dla Państwa nowe danie obiadowe w wersji mięsnej i wegańskiej, ale również nadal dostępna jest cała nasza karta, a w niej m.in. standardowy kotlet schabowy z dodatkami, pyszna pierś z kurczaka pełna szpinaku i suszonych pomidorów z dodatkami a w wersji wegańskiej m.in. nasza duma czyli wegański wege kebab czy półmisek arabski, który cieszy wegan ale i mięsożerców – apelują pracownicy lokalu: Zuza, Mateusz, Marta, Dominika oraz Magda. – Mamy również pyszne naleśniki, pierogi, bagietki czy tosty dla osób mniej głodnych. Czekamy na Was!


Klubokawiarnia 21 działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-18:00 (dowozy w godz. 12.00 – 16:00, odbiory do 18.00). Lokal mieści się przy ul. Mielczarskiego 20 w Częstochowie.
Pamiętajmy, warto pomagać!
Szczegóły na:

https://fb.watch/1zwiBsDzdf/

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -