Kłobucki dzielnicowy pomógł bezdomnemu

0
191

Dzięki zdeterminowanej postawie kłobuckiego dzielnicowego, 36-letni bezdomny mężczyzna znalazł schronienie w ośrodku dla osób bezdomnych. Dodatkowo dzielnicowy pomógł przy zakupie niezbędnej odzieży.

Kłobucki dzielnicowy pomógł bezdomnemu 1
Fot. KPP w Kłobucku

Gdy na dworze robi się coraz zimniej, służby mundurowe wraz z instytucjami samorządowymi świadczącymi usługi społeczne pomagają osobom bezdomnym przetrwać ten trudny czas. Osoby te mogą skorzystać z noclegu w ogrzewalni. Niestety z różnych powodów nie wszyscy bezdomni decydują się na taki nocleg.

Obecnie na zewnątrz w dzień temperatura osiąga ponad 10 stopni na plusie, ale za to w nocy spada ona znowu poniżej zera. Stwarza to realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osób mieszkających w prowizorycznych szałasach lub w opuszczonych budynkach, dlatego kłobuccy dzielnicowi ciągle kontrolują takie miejsca, których stan techniczny jest bardzo zły, co grozi często zawaleniem.

W ubiegłym tygodniu, podczas jednej z taki kontroli pustostanu w miejscowości Wilkowiecko, dzielnicowy – młodszy aspirant Mariusz Tałaj, odnalazł 36-letniego bezdomnego. Mężczyzna spał w budynku bez drzwi i okien, który groził zawaleniem.

Kłobucki dzielnicowy pomógł bezdomnemu 2
Fot. KPP w Kłobucku

Ze względu na tragiczne warunki, w jakich znajdował się 36-latek, dzielnicowy zwrócił się o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie. Mężczyzna, znajdujący się pod wpływem alkoholu, nie zgodził się na przewiezienie go do schroniska dla osób bezdomnych.

Dzielnicowy jednak nie odpuścił i zabrał 36-latka do Izby Wytrzeźwień, ponieważ w nocy temperatura na zewnątrz miała spaść do poniżej zera. Zdeterminowany dzielnicowy następnego dnia rano jeszcze raz oferował pomoc bezdomnemu, który tym razem zgodził się ją przyjąć.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej mężczyzna otrzymał ciepły posiłek od pracownic, a dzięki pomocy dzielnicowego otrzymał także nową, niezbędną odzież. Wspólne działania doprowadziły do umieszczenia 36-letniego mężczyzny w schronisku dla osób bezdomnych, gdzie teraz mieszka.

Kłobuccy dzielnicowi przypominają oraz apelują, żeby nie być obojętnym i zwracać uwagę na sytuację wszystkich osób, którym mogą w okresie zimowym zagrażać niskie temperatury – szczególnie osób bezdomnych, starszych i samotnych.  

Co więcej, jak co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego. Łącząc się bezpłatnie z numerem 987, można uzyskać informacje dot. wsparcia osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego, w zakresie noclegu i wyżywienia. Informacji można także szukać na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here