Aktorka Sylwia Oksiuta-Warmus zachęca do pomocy Kamilowi Stawiarzowi. 23-latek zbiera na operację

0
839
Sylwia Oksiuta-Warmus
Sylwia Oksiuta-Warmus (archiwum prywatne aktorki)

Kamil Stawiarz urodził się jako wcześniak z nieukształtowaną małżowiną uszną. 23-latek zbiera środki na operację rekonstrukcji ucha. Potrzeba aż 160 tys. zł. Do przyłączenia się do zbiórki na jego rzecz zachęca Sylwia Oksiuta-Warmus, aktorka Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Kamil Stawiarz pochodzi z Krakowa. Urodził się jako wcześniak z prawą nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. – Mój pierwszy rok życia spędziłem w szpitalu, gdzie wielokrotnie walczyłem o życie. Aby lekarze w ogóle się zgodzili na wypisanie mnie ze szpitala, rodzice musieli zdać kurs medyczny i nauczyć się wyciągać rurkę tracheotomijną. Musieli nauczyć się wszystkiego, by móc mnie uratować, gdy nastąpi najgorsze – wspomina 23-latek na stronie swoje zbiórki organizowanej pod hasłem “Zbyt wiele w życiu przeszedłem, aby teraz się poddać. Proszę, pomóż!”.

“Będę mógł w końcu usłyszeć świat tak, jak brzmi naprawdę…”

Aktorka Sylwia Oksiuta-Warmus zachęca do pomocy Kamilowi Stawiarzowi. 23-latek zbiera na operację 1
Kamil Stawiarz (mat. ze strony zbiórki na stronie www.siepomaga.pl)

Pierwszą operację rekonstrukcji Kamil przeszedł jako 15-latek. Nie powiodła się. Dziś ma już na swoim koncie osiem operacji i wiele cierpienia, nie tylko fizycznego. – Teraz jestem już dorosły. Zacząłem na własną rękę szukać specjalisty, który mógłby mi pomóc. Zadania rekonstrukcji ucha podjął się profesor Adam Maciejewski. To będzie trudna operacja odtwórcza i naprawcza mojego ucha. Pierwsza, która może się udać! Dzięki temu mógłbym w końcu założyć okulary, bo nie będą mi spadać z prawej strony. Będę mógł w końcu usłyszeć świat tak, jak brzmi naprawdę… – opisuje Stawiarz.

Niestety, wymarzona operacja nie podlega refundacji. Kamil robi więc co tylko może, żeby uzbierać na nią środki. A kwota, której potrzebuje, jest naprawdę spora. To ok. 160 tys. zł.

W zebraniu pieniędzy na operację rekonstrukcji małżowiny usznej prawej ruszyła zbiórka na portalu siepomaga.pl. Rozpoczęła się 28 lutego. Do dziś udało się uzbierać ponad 70 tys. zł, nadal brakuje jednak blisko 90 tys. zł. Czas na zebranie całej kwoty upływa nieubłaganie, ponieważ do zbiórki można się dorzucić już tylko do 17 września.

Aktorka Sylwia Oksiuta-Warmus zachęca do pomocy Kamilowi Stawiarzowi. 23-latek zbiera na operację 2
Kamil Stawiarz (mat. ze strony zbiórki na stronie www.siepomaga.pl)

O pomoc dla Kamila apeluje aktorka Sylwia Oksiuta-Warmus

Do wsparcia zbiórki na rzecz 23-latka gorąco zachęca Sylwia Oksiuta-Warmus, aktorka Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, znana z zaangażowania w liczne akcje charytatywne i społeczne. Artystka przekazała na licytacje organizowaną dla Kamila pocztówkę z autografem i książkę o słynnej Ingrid Bergman. Sylwia Oksiuta-Warmus zapewniała także, że w ramach wygranej licytacji odpowie również na pytania dotyczące zawodu aktora.

Do pomocy potrzebującemu namawia też w mediach społecznościowych. Hasło brzmi “Usłysz wołanie! Stawiasz na pomoc”. Warto jej wysłuchać i pomóc Kamilowi.

A. Kostyra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here