Politechnika zachęcała do studiowania

0
136

Blisko 600 uczniów szkół średnich z Częstochowy i regionu wzięło udział w zajęciach Uniwersytetu Młodzieżowego uruchomionego przy Politechnice Częstochowskiej. Po raz jedenasty młodzież mogła zasmakować przyszłego życia studenckiego, uczestnicząc w przygotowanych specjalnie dla niej wykładach i zajęciach laboratoryjnych.

Politechnika zachęcała do studiowania 1


Zajęcia Uniwersytetu Młodzieżowego miały za zadanie rozbudzić w młodych ciekawość świata, chęć studiowania i poznawania zagadnień z dziedziny szeroko pojętej inżynierii i ekonomii.
Tematyka wykładów była bardzo interesująca. Młodzi mogli się m.in. dowiedzieć jak powstał najlepszy łazik marsjański na świecie, a także przekonać się, że fizyka jest prosta, łatwa i przyjemna, a szkło, to tworzywo przyszłości. Wysłuchali również wykładu na temat mostów wiszących i podwieszanych.
W trakcie zajęć laboratoryjnych uczniowie zobaczyli na przykład, jak można wyizolować DNA z cebuli i pomidora, a także dowiedzieli się, jak działają enzymy. Jak na uczelnię techniczną przystało, nie zabrakło również zajęć z podstaw programowania, a także z zakresu
nowoczesnych technologii energetycznych na rzecz czystego środowiska i modelowania komputerowego aerodynamiki samochodu i samolotu.
Tegoroczna edycja zakończyła się spotkaniem w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wśród uczestników zajęć rozlosowano nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here