fbpx

Startuj po wiedzę! Politechnika Śląska oferuje ponad 60 kierunków studiów i blisko 200 specjalności

Nowoczesne laboratoria, tętniący życiem kampus w sercu aglomeracji śląskiej i kadra naukowa pełna pasji do nauki. Politechnika Śląska rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2020/2021. Uczelnia z 75-letnią tradycją jako jedyna na Górnym Śląsku znajduje się w gronie 10. szkół wyższych w Polsce, które uzyskały status Uczelni Badawczej nadawany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Masz wybór

W 13 wydziałach i dwóch instytutach Politechniki Śląskiej kształci się obecnie ponad 18 tys. studentów. Chętni do podjęcia nauki mogą wybierać spośród ponad 60 kierunków studiów. Uczelnia oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim. Z kolei niektóre kierunki prowadzone są w systemie dualnym. To m.in. inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, mechatronika czy transport kolejowy. Studenci jednocześnie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, co daje im większe szanse na rynku pracy. Według raportu przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak co dwunasty prezes w Polsce ukończył studia na Politechnice Śląskiej. Z kolei dziennik „Rzeczpospolita” stawia uczelnię na czwartym miejscu w kraju pod względem kształcenia ludzi sukcesu.

Startuj po wiedzę! Politechnika Śląska oferuje ponad 60 kierunków studiów i blisko 200 specjalności 2
Politechnika Śląska

Mierz wysoko

Od ponad dziesięciu lat na uczelni działa Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo–Wschodniej. W  jego ramach stworzono Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej, który szkoli przyszłych pilotów liniowych m.in. na lotnisku w Gliwicach. Kształcenie kadr dla branży lotniczej to jeden z priorytetowych kierunków rozwoju uczelni.

Studia na Politechnice Śląskiej dają szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego już w okresie nauki. Wszystko dzięki ścisłej współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, światowymi liderami technologii Przemysłu 4.0 oraz pracodawcami z regionu. Studenci kształcą się w nowoczesnych laboratoriach takich jak np. Pracownia Nowoczesnych Systemów Prowadzenia RuchuKolejowego na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej. To największa w Polsce makieta w skali 1:87, złożona z 350 metrów torów, po których równocześnie może jeździć 12 pociągów sterowanych przez studentów z profesjonalnie wyposażonych komputerowych stanowisk.

Politechnika Śląska jest uczelnią, która wszechstronnie wspiera swoich studentów, pomaga rozwijać ich pasje i zainteresowania. Z myślą o najlepszych przygotowany został autorski program mentorski „Rozwiń skrzydła”. Dzięki niemu studenci mogą czerpać wiedzę i doświadczenie od wybranych przez siebie mistrzów. Istotna jest również współpraca z ponad 200 uczelniami na świecie, które chętnie przyjmują studentów Politechniki Śląskiej na stypendia.

Startuj po wiedzę! Politechnika Śląska oferuje ponad 60 kierunków studiów i blisko 200 specjalności 3
Politechnika Śląska

Sky is the limit

Politechnika Śląska wspiera młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy, ale także w rozwijaniu ich zainteresowań i pasji. Na uczelni działa ponad 180 kół naukowych. Ich członkowie budują bolidy, motocykle elektryczne, konstruują roboty, drony czy łaziki marsjańskie. Pasja do nauki przynosi efekty – studenci odnoszą liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej jak m.in.: PolSl Racing, Silesian Greenpower czy High Flyers.

Nie tylko szkiełko i oko

Nie samą nauką jednak student żyje. Politechnika Śląska to także jedna z najbardziej usportowionych uczelni w kraju. Studenci mierzą swoje siły w blisko 30 sekcjach sportowych takich jak koszykówka, siatkówka, kolarstwo górskie czy curling. Trzynaście akademików zapewniających komfort mieszkania znajduje się w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. To miasta, w których tętni życie rozrywkowe i kulturalne. O to dba także Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, w którym regularnie odbywają się spektakle, koncerty oraz imprezy.

Wszelkie informacje na temat oferty Politechniki Śląskiej i zasad rekrutacji można znaleźć na stronie www.rekrutacja.polsl.pl

Czytaj: Stopniowe znoszenie obostrzeń