fbpx
Strona głównaWiadomościPolitechnika Częstochowska weźmie udział w Śląskim Festiwalu Nauki

Politechnika Częstochowska weźmie udział w Śląskim Festiwalu Nauki

Politechnika Częstochowska weźmie udział w odbywającym się w ten weekend (3-5 grudnia) 6. Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Uczelnia zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną zarówno w niedzielę, jak i poniedziałek.

W sali wielofunkcyjnej katowickiego MCK zostanie zaaranżowanych sześć stref wiedzy, poświęconych: przyrodzie, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu, technice oraz sztuce. W kilku z nich należy spodziewać się pokazów naukowych, przygotowanych także przez naukowców Politechniki Częstochowskiej, w akcji będzie też można zobaczyć akcji nasz łazik marsjański.

Śląski Festiwal Nauki Katowice to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce i Europie, organizowane przez uczelnie z woj. Śląskiego.

W programie festiwalu jest kilkaset wydarzeń popularyzujących naukę i sztukę – wykłady, warsztaty, pokazy naukowe, wystawy, koncerty, rozmowy, debaty i spotkania z gośćmi specjalnymi, które przygotuje i poprowadzi blisko 2 tys. naukowców i popularyzatorów nauki. Gośćmi festiwalu będą m.in.: wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, a także Sławosz Uznański, wybrany w ostatnich tygodniach przez Europejską Agencję Kosmiczną do Rezerwy Astronautów ESA.

Niedziela podczas Festiwalu jest dniem otwartym, poniedziałek przeznaczony dla szkół. Wstęp na większość aktywności w programie jest nieograniczony, jednak wybrane wykłady, warsztaty oraz wydarzenia specjalne z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagają wcześniej rejestracji.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Uniwersytet Śląski. Jednym ze współorganizatorów Politechnika Częstochowska.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie