fbpx
Strona głównaPolecanePolicyjne strony pogrążone w czarnych barwach. To na cześć kolegi z Raciborza,...

Policyjne strony pogrążone w czarnych barwach. To na cześć kolegi z Raciborza, śmiertelnie postrzelonego podczas służby

Strony internetowe policji w Częstochowie, Myszkowie, Lublińcu i Kłobucki zdominowała czerń. Przy orle czarna wstążka. To na cześć młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął podczas służby w Raciborzu, postrzelony przez bandytę.

Wydarzeniem, do którego doszło w Raciborzu żyje cała Polska. We wtorek, 4 maja ok. godz. 8 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej. Według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna miał być pijany lub znajdować pod wpływem innych środków odurzających i miał poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna zdążył się przemieścić, zatrzymano go więc na ul. Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku jednego z policjantów. Kolega z patrolu użył broni wobec napastnika. Ten został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, to 40-latek, dobrze znany już miejscowej policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

Sprawę opisuje Śląska Policja, a do jej strony odsyłają komendy z Częstochowy, Myszkowa, Lublińca i Kłobucka (czerń przybrała również strona policji w Radomsku). Wszystkie zdominowała czerń. Przy orle zaś widnieje charakterystyczna żałobna wstążka.

Policyjne strony pogrążone w czarnych barwach. To na cześć kolegi z Raciborza, śmiertelnie postrzelonego podczas służby 1
Mat. Śląskiej Policji

Na stronie śląskiej policji znajdziemy również pożegnanie zmarłego funkcjonariusza. Młodszy aspirant Michał Kędzierski pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich.

-W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, policjantów i pracowników, rodzinie Michała i jego przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia – informuje śląska policja.

“Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Od wielu lat był związany z lokalnymi mediami, gdzie kreował pozytywny wizerunek Policji. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega. Był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie. Zawsze pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas. Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze” – napisano o 43-letnim funkcjonariuszu.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -