fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePolicjanci z częstochowskiej drogówki uratowali psy biegające po ruchliwej drodze

Policjanci z częstochowskiej drogówki uratowali psy biegające po ruchliwej drodze

Niecodziennych pasażerów miał jeden z radiowozów częstochowskiej drogówki, który patrolował okolice Cykarzewa Północnego. Policjanci zabrali do swojego auta wałęsające się po drodze psy. Zwierzaki trafiły do schroniska.

O biegających w okolicy psach policjantów zawiadomił przypadkowy świadek. Kierowca zatrzymał radiowóz patrolujący ruchliwą ulicę w Cykarzewie Północnym. Poinformował, że nieopodal, ulicą biegają bezpańskie psy.

Reakcja sierżanta sztabowego Damiana Biernackiego i starszego sierżanta Damiana Chruściela była natychmiastowa – przekazała Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Po krótkim sprawdzeniu okolicy zauważyli dwa biegające po drodze psy myśliwskie. Zatrzymali się i wzięli psiaki do radiowozu, by nie wpadły pod koła przejeżdżających samochodów. Nowym towarzyszom tak bardzo spodobała się służba, że niechętnie opuścili mundurowych. Policjanci również nie chcieli się z nimi rozstawać. Przez prawie 2 godziny suczki dzielnie patrolowały trasę.

Policjanci nadali im imiona Sky i Zuma. Czworonogi zostały bezpiecznie odtransportowane do schroniska w Zawierciu.

Właściciel tych uroczych czworonogów bądź osoby mogące pomóc w jego ustaleniu proszone są o kontakt z zawierciańskim schroniskiem pod numerami telefonu: 730505255 lub 515131350.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -