Policjanci z “Białymi Sercami”

0
258

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przyłączyli się do kampanii ,,Białych Serc”, której celem jest wsparcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych.
Tegoroczne hasło kampanii brzmi ,, Zanim to się stanie” i dotyczy samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Sprawa jest poważna i zdaniem policjantów trzeba stale o niej przypominać, zwłaszcza młodzieży. Według statystyk, Polska jest drugim krajem w Europie, po Niemczech, pod względem samobójstw dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Części z tych tragedii sprzyja właśnie uzależnienie od narkotyków oraz zażywanie niezwykle groźnych dopalaczy.

Policjanci z "Białymi Sercami" 1


Jak informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, jednym ze sposobów dołączenia się policjantów do inicjatywy jest umieszczenie białych serc w oknach budynku komendy. Ważniejsze jest jednak to, że policjanci nie poprzestaną na tym ważnym geście.
Do grudnia policjanci z KMP: mł. asp. Daniel Zych oraz sierż. sztab. Kamil Sowiński podczas licznych spotkań profilaktyczno-edukacyjnych z młodzieżą omawiają problemy samobójstw oraz uzależnień od środków psychoaktywnych i alkoholu.
Ponadto funkcjonariusze z wydziału prewencji wraz z psem służbowym ,, KAIR” pozowali do specjalnego zdjęcia, które koordynator XV już edycji wymienionej kampanii w naszym mieście tj. Częstochowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, umieści wspólnie z innymi zgłoszeniami na stronie stowarzyszenia, aby zwrócić uwagę na skalę problemu uzależnień.

(Źródło: KMP Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here