Policjanci apelują o pomoc dla kolegi po fachu

0
867

Funkcjonariusze prawa apelują o pomoc finansową dla Asp. sztab. Piotra Glenca, dzielnicowego Komisariatu Policji w Ustroniu.

17 maja br. podczas górskiej wycieczki Asp. sztab. Piotra Glenca uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się, powodując, że policjant zjechał kilkaset metrów po zboczu góry. Mężczyzna przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety w wyniku upadku policjant ma złamany kręgosłup. Obecnie przechodzi pierwszy etap rehabilitacji.

Jako policjant przez 15 lat pomagał i wspierał. Dziś sam potrzebuje pomocy.

Żeby odzyskać sprawność potrzebna będzie długotrwała rehabilitacja, która wiąże się z ogromnymi kosztami. Mimo wsparcia rodziny i przyjaciół najbliżsi nie są w stanie pokryć samodzielnie kosztów leczenia i rehabilitacji.

Policja apeluje o wsparcie finansowe oraz  o rozpowszechnianie i udostępnienie informacji o tym, jak wesprzeć Piotrka.

W akcję włączyła się Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, która pomaga zbierać potrzebne środki na rehabilitację Piotrka – koszty rocznej specjalistycznej rehabilitacji i zakupu niezbędnego sprzętu to 150 000 zł. Diakonia uruchomiła zbiórkę środków na ten cel.

Wpłaty można dokonywać na konto bankowe:

Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa

Nr konta 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wpłaty z dopiskiem „Rehabilitacja Piotra”

[post_gallery]

(Źródło: KMP Częstochowa)