Policja szykuje się na majówkę

0
212

Wzmożone działania policji, także drogowej, w czasie nadchodzącego majowego weekendu zapowiada Komenda Główna Policji. Jak przypomina policja, ta majówka będzie inna niż dotąd i wszyscy, również kierowcy powinni pamiętać, że żyjemy w czasach pandemii.


Chociaż nie będziemy wyjeżdżać tłumnie na majówkę, na polskich drogach pojawi się od dzisiaj do 3 maja włącznie więcej patroli drogówki. Policjanci będą sprawdzać zarówno stan techniczny samochodów, prędkość, z jaką jedzie kierowca, a także sprawdzą, czy dziecko przewożone jest w foteliku. Ponadto policja zapowiada, że będzie sprawdzać również motocyklistów, którzy już zaczęli swój sezon.


Poza typowymi kontrolami, policjanci, również z drogówki, będą monitorować przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanymi z epidemią.


Policja przypomina o konieczności założenia maseczki na twarz także w samochodzie. Zgodnie z przepisami maseczka w samochodzie jest obowiązkowa, ale nie w każdym przypadku. Zgodnie z przepisami, obowiązkiem noszenia maski objęto wszelkie sposoby poruszania się na terytorium Polski, a więc również samochodem osobowym, motocyklem, rowerem oraz hulajnogą.
Przepisy dopuszczają wiele wyjątków od tej reguły, gdy maseczka w samochodzie nie jest wymagana.
Oto one:

 • podróżujemy samodzielnie
 • podróżujemy z osobami, z którymi mieszkamy w jednym gospodarstwie domowym
 • w przypadku dzieci poniżej czwartego roku życia
 • jeśli jest to niewskazane ze względu na stan zdrowia, zaburzenia, niepełnosprawność lub niesamodzielność (nie jest wymagane orzeczenie, ani zaświadczenie).
 • Poza tymi wyjątkami, jeżeli nie mamy maseczki w samochodzie, narażamy się na mandat.
  Komenda Główna Policji przypomina i apeluje o przestrzeganie wciąż obowiązujących ograniczeń nałożonych w związku z koronawriusem.
  Najważniejsze obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa:
 • zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
 • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych.
  (Źródło: KGP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here