fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoCzęstochowska policja publikuje wizerunek oszusta. Rozpoznajesz go?

Częstochowska policja publikuje wizerunek oszusta. Rozpoznajesz go?

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa przy sprzedaży zegarka na portalu ogłoszeniowym. Przestępca uzyskał dostęp do konta bankowego mieszkanki Częstochowy, a następnie w Gdańsku dokonał wypłaty pieniędzy w jednym z bankomatów.

Do feralnego zdarzenia doszło 2 listopada 2021 roku. Mieszkanka Częstochowy została oszukana przy pomocy portalu ogłoszeniowego oraz popularnego komunikatora. Schemat działania przestępców wciąż się nie zmienia.

Gdy kobieta wystawiła na internetowej platformie sprzedażowej zegarek, skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Po krótkiej rozmowie, która odbywała się wyłącznie za pośrednictwem komunikatora, fałszywy kupiec przesłał kobiecie link.

Kobieta kliknęła w link w nadziei, że sfinalizuje transakcję i sprzeda wystawiony przedmiot. Jednak tak się nie stało, w rezultacie nieświadoma Częstochowianka udostępniła swoje dane oszustowi, który wypłacił kilka tysięcy złotych z jej konta bankowego przy pomocy kodu BLIK.

Do wypłaty pieniędzy doszło w bankomacie przy ulicy Grunwaldzkiej 141 w Gdańsku.
Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z jednostką policji pod numerem telefonu 47 85 811 51. Osobom przekazującym informacje funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

Policja apeluje także o to, by podczas przedświątecznych zakupów uważać na oszustów, bo w tym czasie nasze roztargnienie i zabieganie jest doskonale wykorzystywane przez nich. Możesz się zabezpieczyć przed ich działaniem. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

LNŚ/KMP Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -