fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePolicja przypomina – przechodzisz przez jezdnię, nie używaj telefonu

Policja przypomina – przechodzisz przez jezdnię, nie używaj telefonu

1 czerwca wszedł w życie zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który „prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych”. Nowe przepisy mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, którzy w zderzeniu z pojazdem często odnoszą poważne obrażenia.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie przypomina, zwłaszcza ludziom młodym, którzy często idąc ulicą wysyłają SMS-y bądź przeglądają internet, że takie zachowanie jest niebezpieczne. Pieszy, który zapatrzony w ekran smartfona wchodzi na jezdnię, nie zwracając uwagę na to, co się dzieje, naraża się na poważne obrażenia, a nawet śmierć.

W ubiegłym roku Komenda Miejska Policji w Częstochowie wspólnie z Zakładem Gospodarki MieszkaniowejTBS przygotowała spot „Życie jest przed tobą, nie w smartfonie”, zachęcający do ograniczenia korzystania ze sprzętu elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa, jakie za sobą niesie.

Dzisiaj, w związku ze zmianą przepisów, policja przypomina ten spot i prosi pieszych o rozwagę.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -