Policja odwiedza dzieci

0
191


Policjanci w wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie starają się umilić najmłodszym czas kwarantanny. Razem z policyjną maskotką — Sznupkiem odwiedzają domy dziecka, aby dać dzieciom i młodzieży nieco radości i umilić obowiązkową izolację.

Policja odwiedza dzieci 1


Częstochowscy policjanci nie po raz pierwszy postanowili dotrzeć do zamkniętych w domach najmłodszych mieszkańcach naszego regionu. Kilkanaście dni temu złożyli wizytę w Domu Małego Dziecka w Częstochowie, gdzie czytali dzieciom bajki. Teraz ruszyli do innych placówek, w których przebywają dzieci.
Rozumiejąc jak trudne także dla najmłodszych jest przymusowe odosobnienie, jak trudno znieść brak kontaktu z rówieśnikami, a także jak uciążliwe są obostrzenia związane z epidemią, policjanci postanowili nieco złagodzić niedogodności wynikające ze stanu epidemicznego.

Policja odwiedza dzieci 2


Funkcjonariusze z częstochowskiego ruchu drogowego na motocyklach oraz towarzyszący im Sznupek odwiedzają więc najmłodszych. Możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu to nie jedyna atrakcja. Profilaktyk — sierż. szt. Mariola Kowalczyk-Trąbska przygotowała dla podopiecznych domów dziecka niespodzianki związane z ruchem drogowym — odblaski i kolorowanki.


Przez zabawę, policjanci uczą najmłodszych i przypominają, jak ważne są zasady bezpieczeństwa na drodze

Jak wyglądają takie wizyty, można zobaczyć na filmie:

(Źródło: KMP Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here