Pokazali, że są przygotowani do akcji

0
250

Druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Lublińca, Sadowa oraz Strzebinia reprezentowali powiat lubliniecki w Międzynarodowych Manewrach Techniczno-Medycznych, które odbyły się w Lubinie. Przez dwa dni strażacy-ochotnicy z całego kraju prezentowali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu niesienia pierwszej pomocy. Pokazywali również swoje przygotowanie w różnego rodzaju akcjach ratunkowych.

Pokazali, że są przygotowani do akcji 1

Ćwiczenia odbywały się na terenie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego oraz w pobliskiej sali sportowej. Dla uczestników manewrów przygotowano kilka scenariuszy kryzysowych sytuacji, do których wzywani byli strażacy. Ochotnicy wzięli więc na przykład w akcji ratowniczej, podczas której upozorowano katastrofę lotniczą połączoną z atakiem terrorystycznym.

Pokazali, że są przygotowani do akcji 2

Na każdym stanowisku obecni byli instruktorzy z zakresu ratownictwa medycznego oraz technicznego, którzy oceniali przygotowanie strażaków. Uczestnicy manewrów wysłuchali także wykładów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Pokazali, że są przygotowani do akcji 3

Manewry były sprawdzianem umiejętności strażaków uczestniczących w ćwiczeniach. Sprawdzian ten druhowie z powiatu lublinieckiego zdali pomyślnie.

(Źródło: powiat lubliniecki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here