Pokaz laserów na Starym Rynku

0
807
pokaz laserów Jura Krakowsko-Częstochowska

Już dzisiaj na Starym Rynku odbędzie się pokaz laserów pod nazwą „Szlakiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej”.

pokaz laserowy
fot. pixabay.com

Dzisiaj w sobotę o godzinie 20:15 na Starym Rynku będzie można podziwiać pokaz laserów zorganizowany pod nazwą „Szlakiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej” (pokaz poświęcony urokom Jury). Widowisko poprzedzi koncert zespołu Aku Stick o godzinie 19:00.

Całe wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Częstochowa – Wakacyjny Kierunek Zwiedzania”, który przewiduje co tydzień w każdą sobotę i zawsze na Starym Rynku coś nowego dla mieszkańców Częstochowy.

Tak więc za tydzień zaplanowane jest już kolejne wydarzenie, a mianowicie laserowy pokaz prac znakomitego artysty częstochowskiego Jerzego Kędziory zatytułowany „Szlakiem rzeźb Jerzego Kędziory”, który tak samo, jak w tę sobotę będzie poprzedzony występem o 19:00. Tym razem wystąpi zespół Apress Band.

Bardzo ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest to, że cotygodniowe wydarzenia organizowane będą w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Projekt „Częstochowa – Wakacyjny Kierunek Zwiedzania” finansowany jest ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki w 2021 roku.