fbpx
Strona główna Uncategorized Pojechali, aby pomóc rannym rowerzystkom

Pojechali, aby pomóc rannym rowerzystkom

Pojechali, aby pomóc rannym rowerzystkom.

[post_gallery]

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przyłączyli się do akcji #strongRittAndKate. Projekt ma podnieść świadomość uczestników ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa rowerzystów. Jego celem jest również zebranie pieniędzy na leczenie dwóch rowerzystek, które na początku czerwca uległy poważnemu wypadkowi w okolicach Bielska-Białej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierująca oplem z nieustalonej dotąd przyczyny zjechała na przeciwległy pas ruchu i wjechała w poruszające się dwie rowerzystki. Na skutek zderzenia z pojazdem kobiety w wieku 25 i 30 lat doznały poważnych obrażeń. Poszkodowane w ciężkim stanie zdrowia zostały przetransportowane do szpitali.
Wczoraj, o godzinie 5.00 grupa kolarzy wyruszyła w podróż do Gdańska, by zebrać pieniądze na leczenie poszkodowanych kobiet.


Akcja ma również zapobiec na przyszłość podobnym wypadkom. Przejazd zorganizowany został w ramach treningu kolarskiego, a obecność radiowozu policyjnego na krótkim odcinku trasy miała na celu podkreślenie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dbałość o bezpieczeństwo własne kierujących rowerem oraz zwrócenie uwagi pozostałych kierujących na rowerzystów, którzy w zderzeniu z pojazdem bardzo często odnoszą poważne obrażenia.

Policyjni — st. sierż. Aneta Saternus z Częstochowy oraz st. sierż. Adam Jakubczyk z Katowic postanowili dołączyć do grupy kolarzy na starcie i przejechać w ramach akcji kilka kilometrów, zwracając uwagę na zachowanie zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców na drodze.
(Źródło: KMP Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here