Po raz piąty w Gniazdowie w gminie Koziegłowy odbędzie się Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”. Kolejna edycja zorganizowana zostanie w stylu western. Na Jurze pojawią się więc szukający przygód kowboje, a być może także Indianie. Rozbrzmiewać będzie muzyka country, nie zabraknie oczywiście koni, bez których nikt nie wyobraża sobie Dzikiego Zachodu. Festiwal potrwa od 17 do 18 sierpnia. Wstęp na imprezę wolny.

Pod naszym patronatem "Z Kopyta", czyli zabawa w stylu Dzikiego Zachodu 1

W ramach tworzenia klimatu rodem z Dzikiego Zachodu, w tym roku na Festiwalu ”Z Kopyta” uruchomione zostanie Westernowe Miasteczko. W miasteczku przez dwa dni odbywać się będą różne konkurencje, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni: strzelanie z łuku indiańskiego, karabinu i rewolweru, dojenie krowy, strzelanie z bicza, nauka kręcenia lassem, rzucanie tomahawkami. Zaplanowano także przejażdżki wozem farmerskim, przejażdżki konne i poszukiwanie złota. Miasteczko przyjmuje gości  w sobotę 17 sierpnia w godz.15-19 i w niedzielę 18 sierpnia w godz. 15-20.

Organizatorzy zapraszają ponadto do udziału w konkursie na strój w stylu Dzikiego Zachodu.

Country, pop, rock i  nie tylko

W trakcie Festiwalu posłuchać będzie można dobrej, różnorodnej muzyki. Margaret, Golec uOrkiestra i Tomasz Szwed, to tylko niektórzy wykonawcy, jakich zaproszono do Gniazdowa. Program koncertów został tak ułożony, aby każdy znalazł coś dla siebie. Będzie rockowo, popowo, ale także w klimacie country i bluesa.

Na sobotę, 17 sierpnia zaplanowano trzy różnorodne koncerty. Muzyczny maraton rozpocznie o godz. 16 zespół Strefa 50.

Grupa wykonuje muzykę będącą mieszanką rock&rolla, bluesa, country i folku spod znaku Creedence Clearwater Revival. Muzycy z tej formacji występowali na scenach klubowych i motorowych zlotach, na Pikniku Country w Mrągowie, w Hard Rock Cafe, na zlotach typu Master Truck, na dużej scenie WOŚP przed Pałacem Kultury czy w Hali Arena, a także w Dolinie Charlotty. Dwie godziny później na scenie festiwalowej zagości dobrze wszystkim znana grupa Piersi. Gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra. Początek koncertu około godz. 20.30.

Dzień później cykl koncertów otworzą muzycy country. O godzinie 18 zaśpiewa znakomity piosenkarz country, gitarzysta i wspaniały gawędziarz — Tomasz Szwed. Jego występ poprzedzi koncert Alicji Boncol. Wokalistka country zaśpiewa o godzinie 16.

Na godzinę 20 zaplanowano początek koncertu Margaret. Wokalistka ta jest laureatką wielu prestiżowych nagród: MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki.

Także w niedzielę, 18 sierpnia, na Festiwalu “Z Kopyta” wystąpi w Gniazdowie Michał Gasz & Kwartet Bojowy. Założony w 2017 r. zespół wykonuje własne interpretacje przebojów tak znanych zespołów jak m.in.: Metallica, Queen, The Rolling Stones, Nirvana, The Beatles, Kings of Leon czy Aerosmith. Koncert odbędzie się około godz. 21.30.

Wstęp na wszystkie koncerty bezpłatny.

Imprezy towarzyszące

W ramach Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” przygotowują sporo ciekawych imprez towarzyszących. Będą to imprezy typowo sportowe, adresowane do osób lubiących wyzwania i współzawodnictwo w plenerze.

Na 17 sierpnia zaplanowano V Bieg z Kopyta. Razem z biegaczami na trasy wyruszą także miłośnicy Nordic Walkingu. Dla tych pierwszych przygotowano trasę o długości 10, a dla drugich –  5 km.

Zapisy chętnych prowadzone będą o godziny 8. Start imprezy – godzina 11.

Jedną z imprez towarzyszących Festiwalowi „Z Kopyta” będą również zawody off road, które odbędą się również 17 sierpnia. W programie przewidziano rywalizację samochodów terenowych w kategoriach: turystyka, wyczyn oraz extreme. W Gniazdowie będą mogli w tym roku wystartować także kierowcy quadów.