Pod koszami koszykarze MKKS lepsi od AZS

Koszykarze AZS Częstochowa w sobotę podejmowali w Hali Polonia MKKS Rybnik. Gospodarze przegrali 62:86.

Rozgrywki 2 lidze koszykówki wychodzą na ostatnią prostą. Drużyny do końca rundy zasadniczej mają jeszcze do rozegrania 4 kolejki spotkań. W 26. kolejce koszykarze AZS podejmowali MKKS Rybnik. Częstochowianie grając w 9 osobowy składzie nie sprostali gościom i przegrali różnicą 24 punktów.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała dużej porażki. AZS przegrał ją 14:19. Niestety, ale fatalna w wykonaniu gospodarze była druga kwarta, którą częstochowianie przegrali 7:26.

Po przerwie mecz był bardziej wyrównany. AZS przegrał trzecią część meczu, ale w czwartej okazał się lepszy i wygrał 25:22. Ostatecznie gospodarze przegrali 62:86.

W drużynie AZS tym razem najwięcej punktów rzucił Kacper Hajduś (14).

AZS Częstochowa po 26 kolejkach ma 28 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli grupy 3 2 ligi.

AZS Częstochowa – MKKS Rybnik 62:86 (14:19, 7:26, 16:19, 25:22)

AZS: K. Hajduś 14, P. Młynarczyk 13, P. Łaszewski 11, T. Serwiak 8, D. Józefowski 8, F. Karczemny 4, M. Kwasek 2, A. Gałka 2, K. Ligęza 0.