Po psie trzeba sprzątać — przypomina Straż Miejska

0
285

Straż Miejska w Częstochowie przypomina o obowiązku sprzątania w miejscach publicznych odchodów psich przez właścicieli czworonogów. Okazuje się, że chociaż większość częstochowian pamięta o tym, w dalszym ciągu są problemy z opornymi posiadaczami zwierząt, którzy nie chcą się stosować do tego przepisu.


Na zanieczyszczające trawniki, a czasem i chodniki, psy skarżą się do administracji budynków także mieszkańców bloków. W części budynków administrowanych przez miasto co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia przypominające o konieczności sprzątania po psach. Miasto jakiś czas temu ustawiło również na trawnikach tabliczki informacyjne, które również mają mobilizować właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach.


Straż Miejska przypomina i apeluje do właścicieli psów także w innej sprawie. Przypomina, że agresywne psy w mieście powinno się wyprowadzać na smyczy i w kagańcu. Smycz, jak sugeruje Straż Miejska, zalecana jest również w przypadku łagodnych zwierząt. Strażnicy zwracają także uwagę na obowiązkowe szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Niestosowanie się do tych przepisów może spowodować problemy właścicieli zwierzaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here