Pływalnia w „dwójce” po zmianach

0
326

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 w Częstochowie rozpoczął się ie jednocześnie z otwarciem zmodernizowanej przyszkolnej pływalni. Basen służący nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ma teraz nowe zaplecze, prysznice i szatnie.

Pływalnia w „dwójce” po zmianach 1

Zakres przeprowadzonym prac był spory. Na zapleczu położono nowe wylewki, postawiono ściany działowe, a także osłony przeciwpożarowe i dźwigary dachowe. W szatni zamontowano nowe suszarki do włosów. Położono nową instalację sanitarną i wodną oraz zamontowano system wentylacji. Ściany i sufity zostały pomalowane.

Po modernizacji pływalnia posiada teraz nowoczesny system prysznicowy, jest nowe, przeszklone wejście, a także podest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Remont objął również biuro, szatnie i pomieszczenia małej gastronomii.

Modernizacja pływalni trwała od drugiej połowy ubiegłego roku i kosztowała blisko 1,5 mln złotych.

Przebudowa zaplecza to kolejny etap modernizacji pływalni. W 2015 roku, za ponad 520 tys. zł w basenie wyremontowano m.in. nieckę, tzw. plażę, a także położono nową izolację przeciwwodną, ułożono ceramikę, wymieniono wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania oraz grzejniki. W ramach wcześniejszych robót w hali basenowej i pomieszczeniach biurowych wymieniono także okna.

Basen czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6-22, w soboty i niedziele – godz 9 do 20.

Godziny, w których pływania jest ogólniedostępna można sprawdzić na stronie: http://www.sp2.czest.pl/index.php/plywalnia

W tym tygodniu (do niedzieli włącznie) godziny te są następujące:

Pływalnia w „dwójce” po zmianach 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here