fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePłot wokół „Merkurego” znowu przy samej Alei. Tym razem jest w innym...

Płot wokół „Merkurego” znowu przy samej Alei. Tym razem jest w innym kolorze

Właściciele dawnego domu handlowego „Merkury” ponownie otoczyli budynek płotem, który stanął tuż przy krawędzi chodnikach w Alei. Tym razem ogrodzenie jest w innej, spokojniejsze barwie współgrającej z kolorystyką Alei. Jego usytuowanie uzgodniono także z konserwatorem zabytków.

Pierwszy raz budynek otoczono płotem w kwietniu. Wokół „Merkurego”, tuż przy chodniku stanął płot w jaskrawym, niebieskim kolorze.

Miasto interweniowało w tej sprawie w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Uznano, że niebieski płot szpeci Aleje.

Pisaliśmy io tym tutaj:

Ogrodzeniem zainteresował się także konserwator zabytków. Płot w połowie maja cofnięto do ścian budynku, bo okazało się, że grodzenie stało pierwotnie bez pozwolenia w objętej ochroną konserwatorską strefie. W rejestrze zabytków figurują całe Aleje, więc płot postawiony przez właściciela „Merkurego” przy poprzedniej lokalizacji naruszał tę strefę.

Teraz ogrodzenie wróciło na pierwszą, kwietniową lokalizację i może tam pozostać, bo tym razem wszystko zostało uzgodnione z ochroną zabytków.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -