fbpx

Plebiscyt „Złota Piątka 2023”. Częstochowski OKF znów zaprasza do zabawy

Już tradycyjnie w styczniu OKF Kino Studyjne „Iluzja” zaprasza do głosowania na najlepsze minionego roku. Plebiscyt „Złota Piątka” potrwa do końca miesiąca.

Na najlepsze filmy 2023 r. częstochowscy kinomani mogą głosować do końca stycznia poprzez formularz na stronie miejskiego kina studyjnego OKF ,,Iluzja”.

Pięć produkcji, które zdobędą najwięcej naszych głosów, zakwalifikowanych zostanie jako „Złota Piątka”. OKF wyświetli je ponownie już w lutym. Będzie więc można nadrobić ewentualne zaległości w wartościowych seansach, które spodobały się innym, a nam w poprzednim roku umknęły.

Jeśli podamy swoje podstawowe dane – nazwisko i jakiś mejl lub telefon kontaktowy – może uśmiechnie się do nas fart i wygramy jeden z plebiscytowych fantów – karnet wstępu na lutowe pokazy ,,Złotej Piątki”, film na DVD albo jakąś artystyczną publikację, którą warto mieć na półce.

Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne "Iluzja", które mieści się w budynku Miejskiej Galerii Sztuki
Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja”, które mieści się w budynku Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

W plebiscycie biorą udział tylko filmy premierowe prezentowane w OKF w zeszłym roku – uzbierało się ich niemal dwieście. Jak zwykle z głosowania wyłączone są krótkie metraże, filmy archiwalne, retransmisje oper i koncertów, cykl „Wielka sztuka na ekranie” oraz filmy pokazywane w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Warto dodać, że plebiscyt ,,Złota Piątka” w OKF ,,Iluzja” ma już 31-letnią historię. Ekipa kina zwraca uwagę na fakt, że jego wyniki bywają zaskakująco zbliżone do podobnego plebiscytu – tyle że przeznaczonego wyłącznie dla znawców i krytyków – organizowanego przez miesięcznik „Kino”.

red., mat. UM Częstochowy