fbpx
Strona głównaPolecanePlac zabaw będzie porządkowany. Miasto sprawdza, jak można usunąć szkody poczynione przez...

Plac zabaw będzie porządkowany. Miasto sprawdza, jak można usunąć szkody poczynione przez wandala

Plac zabaw będzie porządkowany. Miasto sprawdza, jak można usunąć szkody poczynione przez wandala. Chodzi o miejsce do gier na świeżym powietrzu zlokalizowane przed blokiem przy al. Kościuszki 13 w Częstochowie.

O zdewastowanym miejscu do wypoczynku pisaliśmy kilka dni temu.

Plac ten jest kompletnie zniszczony. Ławki pozbawiono celowo siedzisk, a stoły do gier planszowych, podobnie jak piłkarzyki oblano farbą.

W sprawie zniszczonego terenu interpelację do władz miasta składała także radna Małgorzata Iżyńska.

Dzisiaj na miejscu pojawili się przedstawiciele firmy zewnętrznej, która w Częstochowie na zlecenie miasta czyści między innymi wiaty przystankowe. Sprawdzono, czy jest możliwe oczyszczenie stołów z farby. Przy użyciu maszyny, która z wykorzystaniem tzw. suchego lodu pod ciśnieniem czyści powierzchnie, próbowano usunąć brud i farbę z wyposażenia placu. Próba wypadła pomyślnie. Teraz od decyzji miasta będzie zależało, czy i kiedy całość odzyska dawny wygląd.

Jak się dowiedzieliśmy od osób pracujących na placu, zniszczeń na placu dokonał prawdopodobnie jeden z lokatorów.

– Od mieszkańców usłyszeliśmy, że pewien pan, któremu przeszkadzał hałas bawiących się tu dzieci celowo zniszczył teren – powiedzieli nam przedstawiciele firmy usiłującej usunąć zniszczenia. – Podobno on nie tylko oblał wszystko farbą, ale także zabrał siedziska z ławek i krzeseł.

Jeżeli to prawda, to słów brakuje, aby skomentować takie zachowanie. Swoją drogą może warto, aby sprawą zajęła się policja? Przecież jeśli ktoś jest zdolny do takiego zachowania i już raz uszło mu to na sucho, może spróbować zrobić to samo raz jeszcze.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here