Zawodnicy Skry Częstochowa wrócili do rozgrywek w Fortuna 1 Lidze. W pierwszym ligowym meczu w 2023 roku częstochowianie przegrali w poniedziałek w Chojnicach z Chojniczanką 0:2.

W 19. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze Skry Częstochowa rywalizowali w Chojnicach z Chojniczanką. Spotkanie było bardzo ważne dla Chojniczanki i Skry. Obydwie drużyny przed spotkaniem miały po 15 punktów i znajdowały się w strefie spadkowej…

Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w składzie mają m.in. wypożyczonego z Rakowa Częstochowa Daniela Szelągowskiego. Chojniczanka już po 8. minutach prowadziła 1:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w 65. minucie spotkania Adam Ryczkowski, który zdobył dla gospodarzy drugiego gola…

Po ostatnim gwizdku sędziego gospodarze mogli cieszyć się z 3 punktów i wydostania się ze strefy spadkowej. Skra po 19. kolejkach ma 15 punktów i zajmuje ostatnie, 18. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

AK, fot: fb Skry Częstochowa

Chojniczanka Chojnice – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mikołajczak (8.), 2:0 Ryczkowski (65.)

Skra: Bursztyn – Machała, Mesjasz, Szymański, Flak (72. Gojko), Babiarz (77. Sajdak), Olejnik, Lukoszek (84. Winciersz), Pyrdoł (72. Jaroch), Nocoń, Kozłowski (77. Sangowski).

Piłkarze Skry Częstochowa przegrali w Chojnicach z Chojniczanką mecz w Fortuna 1 Lidze 2