Piłkarze Skry Częstochowa wygrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz!!!

Trwa walka piłkarzy Skry Częstochowa o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. W piątkowy wieczór częstochowianie wygrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:1 i zdobyli kolejne cenne 3 punkty…

Mecz z Sandecją był określany jako pojedynek o 6 punktów. Obydwie drużyny znajdowały się w strefie spadkowej. Skra przed meczem traciła do Sandecji 1 punkt.

Częstochowianie ostatnio prezentowali dobrą formę. W 3 meczach zdobyli 6 punktów. Na wyjazdowy mecz z Sandecją też jechali zdobyć 3 punkty. I cel zdołali zrealizować. Skra co prawda przegrywała od 73. minuty 0:1, ale po 80. minutach był już remis 1:1. Wyrównał Piotr Nocoń, a gola na wagę 3 punktów, zwycięstwa i opuszczenia strefy spadkowej zdobył Benaimin Czajka w 85. minucie spotkania…

AK, fot: Natanael Brewczyński (Skra Częstochowa)

Sandecja Nowy Sącz – Skra Częstochowa 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Walski (73.), 1:1 Nocoń (80.), 1:2 Czajka (85.)

Skra Częstochowa: Bursztyn – Krzyżak, Mesjasz, Czajka, Flak (72. Winciersz), Babiarz, Olejnik, Lukoszek, Nocoń, Gołębiowski (72. Jaroch), Kozłowski (72. Sangowski).