Piłkarze Rakowa zremisowali z Dynamo Batumi

W trzecim meczu kontrolnym rozgrywanym w tureckim Belek piłkarze Rakowa zremisowali z mistrzem Gruzji Dynamo Batumi 3:3.

Piłkarze Rakowa w niedzielę zakończyli w tureckim Belek drugi tydzień przygotowań. Częstochowscy piłkarze rozegrali sparing z mistrzem Gruzji Dynamo Batumi. Spotkanie obfitowało w 6 goli i zakończyło się remisem 3:3. Pierwsi na prowadzenie w 12. minucie wyszli rywale, ale po dwóch kwadransach gry Raków prowadził już 2:1. Dynamo na 2:2 wyrównało w 34. minucie i piłkarze na przerwę zeszli przy wyniku 2:2.

Po zmianie stron Raków objął prowadzenie w 57. minucie po golu Igora Sapały. Czerwono-niebiescy nie byli jednak w stanie utrzymać prowadzenia. Zespół z Batumi wyrównał w 82. minucie spotkania na 3:3. Więcej goli już nie padło i mecz zakończył się remisem.

Dla Rakowa był to 3 mecze kontrolny w Turcji. W pierwszym częstochowscy piłkarze przegrali z Rapidem Bukareszt 1:2, a w drugim sparingu pokonali drużynę z Uzbekistanu 3:0.

W poniedziałek Raków rozpoczyna ostatnie pięć dni treningów w Turcji. 27 stycznia ma zagrac ostatni czwarty sparing z Zorią Ługańsk (Ukraina).

Raków Częstochowa – Dynamo Batumi 3:3 (2:2)

Bramki dla Rakowa: 1:1 Gutkovski (20.), 2:1 Lederman (30.), 3:2 Sapała (57.)

Raków: Kovacević – Tudor, Niewulis (78. Rundić), Arsenić, Papanikolaou (46. Sapała), Lederman (41. Czyż), Kun, Długosz (60. Petrášek), Arak (46. Musiolik), Wdowiak, Gutkovskis (78. Arak).