W ostatnim meczu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali z Zagłębiem Lubin i z 75 punktami zakończyli mistrzowski sezon. Po meczu częstochowianie odebrali złote medale i trofeum za mistrzostwo Polski.

Terminarz tegorocznej PKO BP Ekstraklasy tak się ułożył, że Raków ostatni mecz sezonu grał u siebie. I komplet publiczności mógł oklaskiwać czerwono-niebieskich, gdy odbierali złote medale i trofeum za mistrzostwo Polski. Raków w sezonie 2022/23 okazał się najlepszą drużyną i z dużą przewagą wygrał ligowe rozgrywki. Dzięki temu zdobył zasłużone i wyczekiwane od 102 lat pierwsze mistrzostwo Polski w swojej historii!

Ostatni mecz z Zagłębiem był też pożegnaniem twórcy największych sukcesów Rakowa trenera Marka Papszuna, który nie przedłużył kontraktu z częstochowskim klubem. Papszun jest w Rakowie od ponad 7 lat i wyprowadził Raków z 2 ligi na sam szczy polskiej ekstraklasy. Klub namawiał, aby na pożegnanie Papszuna przyjść w niebieskich czapeczkach z daszkiem, takich jakie lubi Papszun. W 7. minucie spotkania symbolizującej 7 lat pracy Papszuna w Częstochowie kibice owacją na stojąco podziękowali Papszunowi za wszystkie sukcesy…

Podziękowania otrzymali też Patryk Kun i Sebastian Musilik, których też w nowym sezonie zabraknie w Rakowie.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt dużo emocji. W drugiej było zdecydowanie ciekawiej. Niespodziewanie pierwsi na prowadzenie wyszli gości, którzy od 73. minuty wygrywali 1:0. Raków szybko jednak wyrównał po strzale Gustava Berggrena. Częstochowianie za wszelką cenę chcieli zadać decydujący cios, aby w radosnych nastrojach odbierać złote medale…

Po meczu nastąpiła dekoracja złotych medalistów na stadionie przy ul. Limanowskiego. Na godz. 21 planowana jest na Placu Biegańskiego mistrzowska feta.

MR-K, fot: AK

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Pienko (73.), 1:1 Berggren (77.)

Raków: Trelowski – Svarnas, Arsenić, Tudor, Kun, Papanikolau, Lederman (69. Berggren), Wdowiak (61. Długosz), Kochergin (82. Czyż), Cebula (61. Cebula), Piasecki (69. Gutkovskis).

Piłkarze Rakowa zakończyli sezon w PKO BP Ekstraklasie i odebrali złote medale za mistrzostwo Polski! 2